slidersliderslider

فیس‌بوک به موسیقی پس‌زمینه زندگی‌تان هم گوش می‌دهد

فیس‌بوک به زودی قابلیت تشخیص صدای محیط را هم به اپلیکیشن موبایل خود می‌افزاید تا کاربران بتوانند در کنار استتوس‌هایی که می‌نویسند به دوستان‌شان بگویند همزمان در پس‌زمینه چه چیزی می‌بینند یا می‌شنوند.

فیس‌بوک بتازگی اعلام کرد که به زودی امکانی را به اپلیکیشن موبایل خود اضافه خواهد کرد تا حس شنوایی این اپلیکیشن را تقویت کند. به این ترتیب٬ اپ فیس‌بوک با گوش کردن به صدای محیط می‌تواند موسیقی یا فیلم و سریال در حال پخش را کشف کند و به کاربر این امکان را می‌دهد که لحظات خود را با جزئیات بیشتری با دوستانش به اشتراک بگذارد.

 با اضافه شدن این امکان جدید وقتی شما در حال نگارش استتوس فیس‌بوک‌تان هستید اگر بخواهید می‌توانید همان‌طور که احساس‌تان را با اسمایلی‌ها اضافه می‌کنید٬ بگویید در پس‌زمینه در حال دیدن یا شنیدن چه چیزی هستید تا محیط اطراف‌تان برای کسانی که دنبال‌تان می‌کنند ملموس‌تر و محسوس‌تر باشد. البته فیس‌بوک هم می‌تواند از این طریق پول بیشتری از تبلیغات بسازد.

 طبعا همه امکاناتی که فیس‌بوک اضافه می‌کند در راستای تسهیل به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها طراحی می‌شود. هرچه کاربران فیس‌بوک اطلاعات بیشتری درباره لحظات زندگی خود به اشتراک بگذارند٬ درآمدی که فیس‌بوک از ارائه آگهی‌های هدفمند آنلاین برای بیش از یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون کاربرش کسب می‌کند، بیشتر و بیشتر خواهد شد.

 ترغیب کاربران فیس‌بوک برای به‌اشتراک‌گذاری جزئیات زندگی

آریه سلکمن٬ مدیر تولید محصولات فیس‌بوک که هدایت تیم طراحی این فیچر فیس‌بوکی را هم برعهده داشته، می‌گوید: «ما می‌خواهیم به کاربران‌مان کمک کنیم که ماجراها و داستان‌های زندگی خود را بهتر روایت کنند.» او می‌گوید امیدوار است که اضافه شدن این امکان کاربران بیشتری را ترغیب کند که لحظات بیشتری از زندگی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

 سیستم تشخیص صدای فیس‌بوک همچون دیگر سرویس‌های مشابهی که این کار را انجام می‌دهند، کار می‌کند. اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی نظیرShazam”” و “SoundHound” از محبوب‌ترین‌های دنیای تشخیص صدا هستند که به سادگی با استفاده از میکروفون موبایل یا تبلت به قطعه‌ای از یک موسیقی٬ فیلم یا شوی تلویزیونی گوش می‌دهند؛ سپس آن قطعه را در بانک اطلاعاتی عظیم خود جست‌وجو می‌کنند و می‌توانند بگویند این قطعه مربوط به چه اثری است و جزئیات بیشتر را به صورت لینک و در فرمت‌های گوناگون در اختیار کاربر قرار دهند.

 کار طراحی٬ مهندسی و تامین لجستیک برای اضافه کردن این امکان به اپ فیس‌بوک نزدیک به یک سال زمان برده است. فیس‌بوک برای تشخیص صدای مجموعه‌های تلویزیونی با ۱۶۰ ایستگاه تلویزیونی در آمریکا قراردادهایی بسته و می‌گوید از این پس اپلیکیشنش می‌تواند ظرف ۱۵ ثانیه تشخیص دهد کدام برنامه در حال پخش است.

 گذشته از این‌ها٬ فیس‌بوک با سرویس‌هایی نظیر “اسپاتیفای” و “آردیو” هم به توافق رسیده تا کاربران دیگر بتوانند موزیکی که دوست‌شان در پس‌زمینه گوش می‌دهد را به سادگی با یک کلیک اجرا کنند. استفاده از این امکان اختیاری است و می‌توان آن را به سادگی فعال/غیرفعال کرد.