slidersliderslider

پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا از نظر فن‌آوری (سال ۲۰۱۴)

این روزها تقریبا اکثر کشورهای دنیا اگر دغدغه سیر کردن شکم مردمشان را نداشته باشند، قطعا فکر توسعه فن‌آوری و پیشرفت هستند.

در مقاله جذاب زیر شما با ۱۰ تا از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا آشنا می‌شوید، برخی از آنها از فن‌آوری برای اهداف صلح طلبانه استفاده کرده و برخی دیگر برای تسلط بر دنیا و کشت و کشتار بهره می‌برند.

فن‌آوری در واقع یک راه عمده تولید در آمد برای کشورهاست. اگر اشتیاقی به پیشرفت باشد، کشورها راه‌های متنوعی را می‌یابند تا خود را در زمره پیشرفته‌ترین‌ها قرار دهند. اشتیاق به پیشرفت ارتباط مستقیم با درآمد و سودی دارد که فن‌آوری برای آن کشور به ارمغان خواهد آورد.

۱۰٫روسیه
روسیه یکی از آن کشورهایی است که در زمینه تولید ماشینهای سنگین سریعا رو به رشد است. به همین دلیل هم آنها را در این حوزه Big Daddy می‌نامند. روسیه دارای پیشرفته‌ترین سیستم دفاعی در دنیاست و به همین دلیل هم است که بیشتر کشورهای دنیا اسلحه‌های خود را از این کشور می‌خرند. غیر از مسائل دفاعی و جنگی، روسیه در زمینه هوا و فضا نیز بسیار فعال است.

تمرکز اصلی روسها را می‌توان بر روی ساختن بهترین اسلحه‌ها توسط بهترین مهندسان دانست.

۹٫فیلیپین
فیلیپن کشوری است که در جنبه‌های گوناگون فن‌آوری رو به پیشرفت است، اما دولت این کشور به دلیل مسائل امنیتی، زیاد از این پیشرفتها صحبتی نمی‌کند. راز پیشرفت آنها را یک سازمان جاسوسی فاش کرده و مشخص شده است که فیلیپین شدیدا رو به رشد است. احتمالا در فیلمهای دو شخصیت ایثن هانت و جیمز باند هم دیده‌اید. آنها سایتهای هسته‌ای دارند و پیش از چین روی این موضوع کار می‌کردند. این کشور با ترکیب فن‌آوری کشورهای دیگر تلاش به رسیدن به آخرین تکنولوژی دارد.

 ۸٫انگلیس
انگلیس سومین تولید کننده مقالات علمی در دنیاست. بعلاوه دانشمندانی دارد که این کشور را به سمت انقلاب علمی و صنعتی هدایت می‌کنند. انگلیس خیلی بیشتر از دیگر کشورهای دنیا به تولید تکنولوژی روز می‌پردازد و مصرف خیلی پایینی دارد.

 ۷٫کانادا
کانادا از نظر فن‌آوری جز کشورهای پیشرفته است. آنها دستگاه‌های پرداخت بیسیم را ساختند و با اینکه هنوز در کارتهای اعتباری‌اشان چیپست وجود ندارد. اگر نگاهی به شرکتهای آمریکایی بی‌اندازید می‌بینید که اکثر آنها را کانادایی‌ها می‌گردانند و در ناسا هم فعالیت دارند. کانادایی‌ها ید طولایی در زمینه تولید فن‌آروی‌های نوین دارند.

 ۶٫چین
چین تقریبا عامل شگفتی تمام کشورها شده، آنهم با پیشرفت بسیار زیادی که در زمینه فن‌آوری از خود نشان داده است. این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ به قدرت برتر بعدی دنیا تبدیل شود. هر کشوری تکنولوژی ویژه خود را دارد که در آن بهترین است. مثلا آلمان در زمینه خودروسازی، ژاپن در زمینه ساخت وسایل الکترونیکی و بازی، آمریکا در تولید اسلحه و چین هم در ساخت برخی از دستگاه‌های مهم مثل قطب‌نما و باروت که هنوز هم در بسیاری از زمینه‌های علمی استفاده می‌شود. البته نام چین یادآور کپی بی عیب و نقص از فن‌آوری‌های روز دنیا نیز است.

 ۷٫آلمان
آلمان پیشرفته‌ترین کشور دنیا در زمان جنگ جهانی دوم بود و در حال حاضر هم بین ۱۰ کشور پیشرفته دنیا قرار گرفته است. اگر می‌خواهید مراکز فن‌آوری این کشور را ببینید، به شهرهای برلین، مونیخ و فرانکفورت سر بزنید. مثال بارز دیگر از پیشرفته بودن این کشور، ورزشگاه المپیک واقع در برلین است. این ورزشگاه را ببینید و باقی مسائل دستتان می‌آید.

۴٫کره جنوبی
کره جنوبی با ساخت روبات، هواپیما، قطار، خودرو و تهویه کننده‌های هوا خود را در میان فهرست پیشرفته‌ترین کشورها قرار داده است. کره با وجود برندهایی مثل ال‌جی و سامسونگ، منتظر یک فرصت استثنایی است تا جایگاه ژاپن را به عنوان پیشرفته‌ترین کشور دنیا از آن خود کند.

(کره جنوبی از نظر سرعت اینترنت رتبه اول دنیا را دارد)

 ۳٫ هند
هند در زمینه توسعه نرم‌افزاری خیلی سریع رشد کرده است و بیشتر نرم‌افزارهای مورد نیاز فن‌آوری از هند می‌آید. شهر بانگالوره خانه توسعه دهندگان نرم‌افزار است و سیلیکون ولی نام یک مرکز نرم‌افزاری مشهور واقع در این شهر است. هند در تمامی زمینه‌های فن‌آوری در حال پیشرفت است، زمینه‌هایی چون علوم پزشکی، علوم مرتبط به جهان، و علوم جنگی. اولین دانشگاه در دنیا که تمام موضوعات و رشته‌های فن‌آوری و علوم را تدریس می‌کند در هند تاسیس شده است.

 ۲٫ایالات متحده
ایالات متحده در برخی از زمینه‌های فن‌آوری جز بهترین‌هاست. همین اینترنتی که استفاده می‌کنیم ساخته آمریکایی‌هاست. کالیفرنیا و فرمانت جز سریعترین شهرها از نظر سرعت اینترنت هستند. دفاتر مرکزی شرکتهای بزرگی چون اینتل، گوگل، دل، AMD و غیره در این کشور واقع شده است و این کشور در زمینه علوم هوا فضا یک قدرت تمام عیار است. بهترین و هوشمندترین سیستم دفاعی متعلق به این کشور است.

(آمریکا از نظر سرعت اینترنت رتبه هشتم دنیا را دارد که با توجه به وسعت این کشور، رتبه بسیار خوبی است)

۱٫ژاپن
ژاپن پیشرفته‌ترین کشور دنیاست. آنها مثلا دستگاهی با نام Dimensional Elevator ساخته‌اند که می‌تواند شما را تنها در عرض چند ثانیه به هر طبقه‌ای از ساختمان که می‌خواهید ببرد. از نظر فن‌آوری استفاده شده در سلاح، آنها اسلحه لیزری را ساخته که اشعه آن در هوا جریان پیدا می‌کند. در زمینه وسایل الکترونیکی هم می‌توان ژاپن را با قاطعیت تمام یک غول تمام عیار دانست.

(ژاپن از نظر سرعت اینترنت رتبه دوم دنیا را دارد و هزینه‌های اینترنت در این کشور بسیار پایین است)