slidersliderslider

۹۰ درصد سرورهای جهان تایوانی است

شرکت‌های تایوانی طی چند سال اخیر در زنجیره تولید و تامین مراکز داده اینترنتی گام‌های بلند برداشته‌اند و این طور که آمارها نشان می‌دهد، طی ماه‌های سپری شده از سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۹۰ درصد سرورهای عرضه شده به بازار جهانی در کشور تایوان ساخته‌ شده‌اند.

 شرکت‌های تایوانی در سال ۲۰۱۴ میلادی از مراکز داده و سیستم‌های وابسته به آن از جمله مادربوردها، سیستم‌های پشتوانه اطلاعاتی، سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات و دستگاه‌های ارتباطی درمجموع ۴۵۰ میلیارد دلار جدید تایوان(۱۴.۹۴ میلیارد دلار آمریکا) درآمد کسب می‌کنند که این رقم نسبت به سال قبل رشد ۸.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

پیش‌بینی شده است که در سال ۲۰۱۴ میلادی درآمد هر یک از سه شرکت تایوانی Foxconn Electronics، Quanta Computer و Inventec از فروش سرور به بازار جهانی از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار تایوانی هم فراتر رود.

شرکت Wistron نیز چهارمین تولیدکننده برتر سرور و مراکز داده در تایوان محسوب می‌شود که در سال جاری می‌تواند از این بازار ۵۰ میلیارد دلار تایوان درآمد به‌دست آورد.

پیش‌بینی شده است که طی ۲ تا ۳ سال آینده سهم شرکت‌های تایوانی از بازار جهانی سرورها و مراکز داده باز هم افزایش یابد و حاکمیت این بازار به طور کلی در اختیار تایوانی‌ها قرار گیرد.

 

کلمات کلیدی: سرور – فروش سرور – ساخت سرور – سرور تایوانی – تایوان بزرگترین سازنده سرور – قیمت سرور – سرور ماهانه – فروش سرور ویندوز – فروش سرور لینوکس -سرورهای دانشگاهی – سرورهای بانکی – سرورهای نوظهور – سرورهای قدرتمند- بزرگترین سرور دنیا – سرورهای رایگان – سرور سیسکو – سرورهای کریو – سرور پروکسی فایر – سرور ایرانی -ج سرور المان – سرور امریکا – سرور هلند